Gdzie można pograć w piłkę nożną?

Niemal każdy nastolatek przeżywa etap fascynacji piłką nożną, który dzięki zajęciom wychowania fizycznego w szkole ewoluuje także w stronę aktywnego spędzania czasu na grze. Jednak nie zawsze dostępne jest boisko szkolne, czy przyjazne warunki do gry, zwłaszcza w dużych miastach.

W szkole po zajęciach

Większość szkół udostępnia możliwość zapisywania się na dodatkowe zajęcia sportowe, rozszerzające standardowy program wychowania fizycznego, który przeciętnie wynosi 2-3 godziny tygodniowo. W zależności od pory roku do dyspozycji jest wtedy szkolne boisko, które co prawda nadal pozostaje dostępne zimą, ale gra na mrozie jest zajęciem dla najbardziej wytrwałych. Alternatywą jest oczywiście szkolna sala gimnastyczna, która pozwala na grę w piłkę halową. Warto zauważyć, że zajęcia nadprogramowe mogą mieć mniejsze wymagania odnośnie ubioru i na przykład koszulka Real Madryt nie będzie tam niczym niezwykłym.

Orliki – osiedlowe boisko

Kilka lat temu otwarto 100 boisk w różnych lokalizacjach, które miały za zadanie integrację młodzieży i miały oferować spędzanie czasu wolnego na grze i rozwoju fizycznym. W prasie można znaleźć niestety informacje, że część z nich powoli przestaje być zdatna do użytku, ponieważ lokalne samorządy, którym przekazano opiekę nad obiektami przestały o nie dbać. Warto zatem upewnić się, że najbliższy orlik jest dopuszczony do użytku i nie stanowi zagrożenia dla grających.

Wynajęcie hali, lub boiska

Wraz z rozwojem kapitalistycznym w naszym kraju pojawiają się także prywatne obiekty, w tym boiska i hale sportowe. W porównaniu do bezpłatnych boisk szkolnych, czy orlików, trzeba się liczyć z kosztami, w zależności od tego, czy wynajmuje się halę jednorazowo na kilka godzin, czy regularnie w stałę dni tygodnia przez minimum miesiąc, lub kwartał.

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *