Jak dbać o koszulki sportowe

Odzież sportowa z zasady powinna być bardziej wytrzymała od zwykłej, choć zdarza się, że ta z niższej półki będzie niższej jakości i szybciej się zużyje. Niezależnie od jakości każda odzież może blaknąć i wycierać się bardziej w wyniku błędnie dobranego rodzaju prania.

Nie zwlekaj

Przede wszystkim należy robić pranie zaraz po treningu, aby ubrania nie leżały długo brudne i przepocone, gdyż przez to brud wnika głębiej w tkaninę i znacznie trudniej jest go usunąć. Warto wyrobić sobie taki nawyk, w końcu góra śmierdzących ubrań to niezbyt miły widok, który dodatkowo dostarcza nieprzyjemnych wrażeń zapachowych.

Patrz na metki

Metki, czyli małe, białe skrawki materiału z nadrukowanymi zaleceniami odnośnie prania są nieocenionym źródłem informacji, które właściwie stosowane, pomogą utrzymać odzież długo w stanie  pierwotnym. Z drugiej strony zaniedbanie i pominięcie zalecanych metod prania może skończyć się tak, że ulubiona koszulka Real Madryt wypłowieje i przestanie być atrakcyjna. Właściwe odczytanie symboli ma metce i ostrożne stosowanie środków czyszczących i płynów do płukania zapewni możliwość używania koszulki, czy innego rodzaju odzieży na długie lata.

Bez wirowania

Ostatni etap prania, który także stosunkowo łatwo przeoczyć, a czasem tryb używany z lenistwa, ponieważ przyśpiesza schnięcie. W przypadku odzieży sportowej może jednak oznaczać rozciągnięcie i po zaoszczędzeniu kilku godzin na czasie schnięcia okaże się, że koszulka Real Madryt założona tuż przed treningiem okaże się zbyt duża, może nawet o kilka rozmiarów.

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *