Jak wybrać obuwie do gry w piłkę nożną?

Piłka nożna to sport kontaktowy, który wymaga dużej ilości ruchu, bardzo łatwo w nim o kontuzje, dlatego warto zawczasu przemyśleć zakup właściwego obuwia do gry.

Trampki w kąt

Popularne dla młodzieży zwykłe tenisówki mają tę ogromną zaletę, że są bardzo tanie i łatwo je wymienić, gdy noga młodego sportowca urośnie. Trzeba jednak pamiętać, że zwykłe trampki nie nadają się zbytnio do gry w piłkę nożną, ponieważ bardzo słabo chronią stopę przez urazami, nie nadają się też do biegania po betonie.   

Adidasy

Choć są droższe niż tenisówki, to dają znacznie większy wybór i są lepiej dostosowane do naprężeń, jakie przyjmuje stopa podczas gry. Warto pamiętać, że adidasy, zwłaszcza te z wyższej półki cenowej, są tworzone z myślą o konkretnym przeznaczeniu i można znaleźć wśród nich takie, które są doskonałe do biegania, do gry w tenisa, czy koszykówki. Można je poznać po tym, jakie części buta są elastyczne, a które są wzmocnione.

Korki

Stosowane przez zawodowych piłkarzy, są często marzeniem młodych, dorastających sportowców. Niejeden młody człowiek wyobraża sobie, jakby to było zagrać w prawdziwych, profesjonalnych butach korkowych. Do tego jeszcze oryginalna koszulka Realu Madryt do pełni szczęścia. Nie bez przyczyny korki są stosowane przez sportowców grających zawodowo w piłkę nożną. Korki, jak sama nazwa wskazuje, mają na podeszwie wypustki, które zwiększają mocno przyczepność stopy do podłoża, dzięki czemu łatwiej uzyskać potrzebne w czasie gry przyśpieszenie, bez ryzyka poślizgnięcia się, które mogłoby być bardzo bolesne.  

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *