Jaki strój jest odpowiedni na zajęcia wychowania fizycznego?

Rodzic szykujący swoją pociechę do szkoły czasem zadaje sobie pytanie o to, jaki strój jest właściwy na zajęcia z WF, wydaje się, że to proste, ale nie w każdym wypadku ten sam strój będzie odpowiedni.

W dawnych czasach

Nasi dziadkowie i rodzice pamiętają pewnie czasy mundurków szkolnych, kiedy każdy młody człowiek był do szkoły ubierany tak samo, może z wyjątkiem podziału na płeć, tradycyjną koszulkę z tarczą szkoły uzupełniały spodenki, lub spódnica. Bardzo podobnie wyglądał strój do zajęć na wolnym powietrzu, z tą zasadniczą różnicą, że w większości przypadków wymagano zwykłej, białej koszulki z krótkim rękawem.

Wychowanie fizyczne

Nawet dziś spotyka się wytyczne, by na zajęcia wychowania fizycznego młodzież ubierała się jednakowo, choć zależy to od tego jaka to szkoła, jaki ma prestiż  i jaki poziom chce prezentować. Biała koszulka i granatowe spodenki niezależnie od płci są nadal spotykane. W takiej szkole koszulka Realu Madryt nie była by mile widziana na zajęciach. Są jednak oczywiście wyjątki i można znaleźć przykłady szkół, lub znacznie mniej konserwatywnych nauczycieli, którym strój o wiele bardziej dowolny nie przeszkadza i jest przez nich dopuszczany.

Szkoła dzisiaj

Aktualnie szkoły mają znacznie mniej restrykcyjny dress-code, rzadko wymaga się określonego mundurku, wymaga się co najwyżej, aby ubiór był czysty, schludny i najlepiej skromny. W tych co lepszych szkołach, zwłaszcza za granicą, można spotkać jeszcze wymóg noszenia młodzieżowej wersji garnituru i krawata, jak choćby w Wielkiej Brytanii, czy w Japonii.    

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *