Koszulki piłkarskie z plastikowych odpadów

Zanieczyszczenie mórz i oceanów staje się coraz poważniejszym problemem na całym świecie. Zwracają na to uwagę liczne organizacje ekologiczne, a niektóre kluby piłkarskie na swój sposób postanowiły poprzeć promocję oczyszczania mórz z odpadów.

Koszulki z plastiku

Liczna odpadów lądujących w morzach i oceanach rośnie w zastraszającym tempie, co wiąże się z zanieczyszczeniem środowisk, w których żyją rośliny i ryby. Dla wielu gatunków licznie wyrzucane plastikowe opakowania stają się poważnym zagrożeniem. Aby zwrócić na to uwagę i jednocześnie wykazać poparcie dla organizacji proekologicznej Parley for the Oceans, między innymi zawodnicy klubu piłkarskiego Real Madryt ubrali się w nowe koszulki. Nowa, czerwona koszulka Realu Madryt wykonana w całości z przetworzonego plastiku była widoczna między innymi na meczu International Champions Cup przeciwko AS Roma, który rozegrał się w Stanach Zjednoczonych.

Inne kluby dołączają do akcji

Nie tylko zawodnicy klubu z Madrytu używali „plastikowych” koszulek. Inne kluby, takie jak Manchaster United, czy Juventus Turyn także dołączyły do akcji. Na akcję zapoczątkowaną przez znanego producenta odzieży sportowej, Adidas opowiedział producent ze Stanów Zjednoczonych, Nike. W ten sposób został zapoczątkowany trend na odzyskiwanie i ponowny użytek plastikowych odpadów, które zagrażają podwodnym formom życia, dzięki czemu nierozkładalny plastik ma szansę stać się tworzywem do dalszego przetwarzania.

Nowy trend

Wydaje się, że powoli staje się to trendem, choć fakt, że duża część odzieży sportowej jest produkowana z poliestru nieco zmienia sytuację. Po części bowiem producenci odzieży od samego początku używali plastiku i jego przetworów do normalnej produkcji, a proekologiczna akcja to bardzo zręczny zabieg marketingowy.  

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *