Piłka nożna zimą

Warunki pogodowe zimą w naszym regionie należą do umiarkowanie uciążliwych, dzięki czemu uprawianie sportu nie jest trudne. Aby się nie przeziębić warto jednak wcześniej się odpowiednio przygotować.

Właściwy ubiór

Dopasowanie ubrania do warunków pogodowych czasami może stanowić nie lada wyzwanie. Klimat w większości przypadków przynosi aurę deszczową i wietrzną, śnieg należy raczej do rzadkości, choć trzeba pamiętać, że w zależności od regionu, może być go więcej, na przykład na południu Polski, lub na północnym wschodzie. Należy pamiętać, aby ubranie umożliwiało intensywny ruch i nie krępowało rąk i nóg, oraz zapewniało izolację od zimna. Przykładowo szpanerska koszulka Real Madryt założona na wierzch ciepłej bluzy i spodni od dresu powinna być w sam raz.  

Lokalizacja

Pod wieloma względami najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby uprawianie sportu w miejscu, które jest osłonięte od najbardziej uciążliwych warunków atmosferycznych np. silnego wiatru jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. W sytuacji, gdy nie jest dostępna hala sportowa, warto rozważyć najbliższe boisko, lub orlik, gdyż zapewni to możliwie komfortowe otoczenie do gry i treningu.

Kondycja i dobra rozgrzewka

Bardzo łatwo zapomnieć o prawidłowym podejściu do sportu, co może skończyć się problemami ze zdrowiem, przeziębieniem, czy uciążliwymi kontuzjami. W zasadzie o dowolnej porze roku należy wykonać prawidłową rozgrzewkę, jednak w zimie ma to jeszcze większe znaczenie. Organizm o wiele łatwiej znosi urazy i wysiłek w niesprzyjających warunkach temperaturowych, gdy odpowiednio się do nich przygotuje, zmienisza się w także w ten sposób prawdopodobieństwo, że urazy będą poważne.

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *