Stadion Realu Madryt

Madryt jest stolicą Hiszpanii, lokalny klub piłkarski ma długą tradycję, a stadion nazwany od nazwiska ówczesnego właściciela klubu – Estadio Santiago Bernabeu powstał jeszcze w trakcie drugiej wojny światowej i jest jednym z miejsc, które powinien odwiedzić każdy fan piłki nożnej podczas odwiedzin w tym mieście.

Legendarny klub

Real Madryt może się poszczycić długim pasmem sukcesów na arenie piłki nożnej, zarówno na arenie krajowej, jak międzynarodowej. Wizyta w stadionowym muzeum robi ogromne wrażenie, jak wiele legend piłki grało w tym klubie, a zwiedzając poszczególne ekspozycje można obejrzeć historyczne materiały i nagrania dokumentujące największe sukcesy. Są tu stare, skórzane piłki, dawniej używane buty, historyczne koszulki Realu Madryt, bardzo liczne zdobyte trofea i wiele innych atrakcji.

Szatnia z legendami

Kolejnym obowiązkowym punktem programu jest wizyta w szatni, w której można zobaczyć rozwieszone koszulki Realu Madryt i duże zdjęcia piłkarzy w aktualnym składzie drużyny. Dla każdego fana piłki nożnej będzie to niesamowitym przeżyciem, móc zobaczyć miejsce, gdzie przebierają się przed meczem największe gwiazdy, zwykle widziane przez szklany ekran

Trybuny i boisko

Zwiedzający mogą także zwiedzić trybuny stadionu, usiąść na ławce rezerwowych w miejscu, które zajmował kiedyś Jerzy Dudek i zobaczyć z bliska zieloną murawę boiska.

Wejściówka

W porównaniu do przeciętnej ceny biletu na obiekty muzealne, czy średniej ceny wejściówki na inne obiekty, cena za możliwość wejścia na teren stadionu jest dosyć wysoka, bowiem wynosi 25 euro, jednak dla prawdziwego fana będą to całkiem rozsądny wydatek.

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *