Wymiana koszulek po meczu piłkarskim

Ze sportem piłki nożnej, choć nie tylko tej dziedziny, wiąże się piękny zwyczaj wymiany koszulek po zakończonym meczu, oznaczający wyraz szacunku dla przeciwnika. Zdarzają się kluby piłkarskie, które takiego zachowania zabraniają przez wzgląd na oszczędności.

W trakcie meczu nie wolno

Zdarzały się przypadki, kiedy piłkarze chcieli wymienić się jeszcze w trakcie meczu, lub zdjąć koszulki  na przykład jako przejaw radości po uzyskanej bramce. Okazuje się, że takie zachowanie może spotkać się z karą, w przypadku aktywnego zawodnika należy liczyć się z upomnieniem, czyli żółtą kartką wystawioną przez sędziego.

Po meczu nie z każdym się uda wymienić

Podczas ostatnich mistrzostw świata doszło do meczu między Portugalią i Islandią, który ostatecznie zakończył się remisem. Zawodnik reprezentacji Islandii chciał wymienić się koszulką z Cristiano Ronaldo, ale odpowiedzią na prośbę o koszulkę był jedynie uśmiech i pokazane plecy. Prasa na całym świecie obszernie komentowała zachowanie portugalczyka tuż po tym, jak niszowa drużyna zremisowała mecz.

Najbardziej pożądane koszulki

Nie ulega wątpliwości, że koszulki mistrzów są tymi najbardziej upragnionymi. Wielokrotnie zdobywane tytuły przez Real Madryt sprawiły, że piłkarze, którym przychodzi grać przeciwko drużynie „królewskich” na pewno pragną po meczu zdobyć nie lada pamiątkę. W końcu koszulka Realu Madryt to już legenda. Także z tego samego powodu koszulki tej drużyny należą do najlepiej sprzedających się.  Aukcje koszulek największych gwiazd potrafią osiągać astronomiczne kwoty.

Start the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *